Cześć Stypendystki i Stypendyści!
Jak pewnie większość z Was wie, w listopadzie uruchomiliśmy platformę dla studentów Fundacji – ekampus.pl. Znajdziecie tam platformę e-learningową „Szkolenia Twój rozwój” oraz zamkniętą platformę społecznościową Workplace, dla studentów i pracowników FEP.
Dziś przedstawiamy Wam część szkoleniową – podstawy, które warto znać!
To pierwsza część inicjatywy Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości oraz uczestników programu Studenckie Centrum Medialne, która pomoże nam wszystkim poznać wrażenia studentek i studentów po ukończeniu szkoleń na nowej platformie Fundacji => szkolenia.ekampus.pl
Pamiętaj, że Ty też możesz wziąć udział w szkoleniach!
Szkolenia zostały przygotowane specjalnie dla Stypendystek i Stypendystów oraz Wolontariuszek i Wolontariuszy programów Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Więcej informacji znajdziesz na: https://ekampus.pl
Jeśli nie zalogowałeś się jeszcze do platformy szkoleniowej, zastanawiasz się czy znajdziesz tam szkolenia dla siebie i wahasz się przed pierwszym kliknięciem – ten tekst jest właśnie dla Ciebie!
Nasz cykl 4 artykułów rozpoczynamy od omówienia sekcji Podstawy, które warto znać, w której znajdują się 3 ciekawe szkolenia. Swoimi uwagami i odczuciami podzieli się stypendystka Daria Frisch. Oddajemy jej głos 🙂
Pod lupą studenta
„Pierwszą ścieżką rozwoju na portalu szkolenia.ekampus.pl jest ścieżka Podstawy, które warto znać. Tytuł tyleż intrygujący, co enigmatyczny – na szczęście pod nazwą sekcji od razu widzimy jakiego typu szkolenia wchodzą w jej skład.
1. Elastyczne formy zatrudnienia
Ja wystartowałam od szkolenia „Elastyczne formy zatrudnienia”.
Sądzę, że będzie ono szczególnie przydatne osobom, które nie są jeszcze oswojone z pojęciami takimi jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy umowa B2B.
Spodobało mi się porównawcze ujęcie tematu, które od razu pokazuje nam różnice pomiędzy poszczególnymi formami zatrudnienia. Dużym plusem jest dla mnie przedstawienie zalet i wad każdego rozwiązania – to bardzo ułatwiło mi ukierunkowanie myślenia i wyrobienie opinii o sposobach zatrudnienia. Autorzy szkolenia podzielili się praktycznymi wskazówkami dla nowicjuszy w tej dziedzinie, opisali studia przypadków i zadbali o atrakcyjną formę przekazywania wiedzy.
2. Student na rynku pracy
Drugie szkolenie z tej sekcji – „Student na rynku pracy”. W mojej opinii szkolenie to ogólnie ujmuje kilka ważnych zagadnień dla studenta, który podejmuje lub planuje podjąć swoje pierwsze pracownicze kroki.
Tematyka szkolenia jest dość szeroka: od rozmowy kwalifikacyjnej, po ubezpieczenia, wynagrodzenia czy urlopy. Dla mnie miało ono zajawkowy charakter i było pretekstem do zainteresowania się danym, interesującym mnie zagadnieniem. Aspekty prawne zostały omówione w bardzo przystępny sposób.
Dodatkową wartością tego szkolenia jest jego motywacyjny charakter – uważam, że student po jego opracowaniu może czuć się pokrzepiony, pełen wiary we własne możliwości oraz zapału do wzięcia spraw w swoje ręce. 😉 Jak na każde porządne szkolenie przystało – na końcu jest solidne podsumowanie oraz wnioski.
3. Jak założyć własną firmę?
Ostatnią propozycją sekcji jest szkolenie „Jestem na swoim – jak założyć własną firmę?„. To potężna dawka informacji z dziedzin, które na co dzień są mi raczej obce: ekonomii, zarządzania czy rachunkowości. Dlatego też bardzo ucieszyły mnie konkretne porady, np. dlaczego spółka cywilna nie jest dobrym wyborem dla początkującego przedsiębiorcy albo czemu jednoosobowa działalność gospodarcza jest lepszą opcją.
Kolejna zaleta? Metoda zaprezentowania trudnych zagadnień związanych z finansami – dla mnie wszystko było zrozumiałe. 😊
Wszystkie szkolenia z tej sekcji mogę z czystym sumieniem polecić – uważam, że nie tylko nowi studenci mogą poczuć się nimi usatysfakcjonowani. 😊 Szkolenie Student na rynku pracy to według mnie must-have, który powinien być częścią każdego programu studiów.”
Szykujemy dla Was kolejne artykuły, w których dowiecie się co jeszcze ciekawego czeka na Was na ekampus.pl. Stay tuned!
Autorką recenzji szkoleń jest: Daria Frisch – Studenckie Centrum Medialne. Dziękujemy!
Redakcja: Anna Nowak, FEP, zespół Programu Stypendiów Pomostowych