2019-06-19

Relacja z konferencji „Naukowy Start”

3 dni, ponad 90 uczestników, 6 sesji tematycznych – a w nich 42 wystąpienia studentów, wykłady ekspertów, debata o trzech rocznicach i panel dyskusyjny o budowaniu kariery i  aktywności studenckiej – tak wyglądała tegoroczna konferencja „Naukowy Start”. Było bardzo ciekawie!

Była to już czwarta edycja Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start”. W dniach 5-7 czerwca do Łodzi przyjechali studenci – stypendyści pomostowi i wolontariusze programu PROJEKTOR – wolontariat studencki zainteresowani szeroko pojętym tematem rozwoju naukowego i osobistego.

Przez trzy dni konferencji 42 studentów zaprezentowało swoje referaty w 6 sesjach tematycznych: Technologie przyszłości, Media i marketing, Medycyna i zdrowie, Ekonomia i zarządzanie, Różne oblicza innowacyjności, Psychologia / socjologia.

W programie konferencji znalazły się również debaty i wykłady ekspertów.
5 czerwca odbyły się:
– debata „Co nam zostało z tych dat” z udziałem stypendystów-absolwentów i profesora Tomasza Szapiro, prowadzona przez dr Rafała Stefańskiego
– wykład „Jak właściwie reprezentować pojęcia w kognitywistyce” – dr Aleksander Gemel
6 czerwca:
– „Nierzetelność naukowa w publikacjach akademickich” – wykład profesora Marka Wrońskiego
– „Przygotowanie prac naukowych” – warsztat z dr Agnieszką Garcarek-Sikorską
– „Personal branding i profesjonalny profil zawodowy w social media” – wykład poprowadziła Dagmara Pakulska
Wieczorem uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszkami programu  PROJEKTOR – wolontariat studencki
7 czerwca:
– panel dyskusyjny z udziałem uczestników i absolwentów programów FEP – „Weź sprawy w swoje ręce – Aktywność studencka drogą do kariery”

Jakie były wrażenia uczestników?

„Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak świetnie przygotowanej konferencji. Wyniosłam z niej bardzo dużo cennej wiedzy, nawiązałam mnóstwo nowych kontaktów, a także dostałam ogromną dawkę motywacji do dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że co roku będziecie Państwo organizowali to wspaniałe wydarzenie.”

„Jakie plusy? Networking i integracja – dużo nowych, świetnych znajomych :)”

„Niezwykła inspiracja i motywacja, jaką przynosi konferencja. Wspaniała atmosfera!”

„Podobały mi się interesujące wykłady i ciekawi goście. Możliwość prezentacji własnej pasji, ciekawe i różnorodne wystąpienia, ożywione dyskusje po nich.”

Ostatniego dnia konferencji przeprowadzone zostało głosowanie na najlepsze wystąpienie studenckie. Zwyciężył student Politechniki Łódzkiej, Tomasz, z prezentacją Energyharvesting – czyli jak daleko jesteśmy od skonstruowania perpetuum mobile?. Drugie i trzecie miejsce przypadły Katarzynie, studentce Uniwersytetu Opolskiego, za referat Problemy i rozwiązania w utylizacji tworzyw sztucznych i Justynie, doktorantce Uniwersytetu Gdańskiego, za prezentację Analiza funkcjonalna wypożyczalni Roweru Metropolitalnego MEVO.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Wszystkim prelegentom i uczestnikom konferencji dziękujemy za wystąpienia i udział w konferencji. Szczególnie dziękujemy stypendystom i wolontariuszom, którzy pomogli Fundacji w przygotowaniach do konferencji.

Fundatorem spotkania była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, organizatorem: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Autor i Partner Strategiczny:
Partnerzy:

Koalicja Lokalnych
Organizacji Pozarządowych

Współpraca:
Patroni medialni:
Realizator Programu